Mapa wydarzeń ŚDM w diecezjach

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się Dni w Diecezjach, czyli pierwsza część Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie w całej Polsce odbywać się będzie wiele imprez: koncertów, przedstawień czy rozgrywek sportowych. Można je znaleźć na specjalnej mapie dostępnej w internecie.

Jak poinformowała dziś kierownik działu komunikacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM Diana Golec, interaktywną mapę można znaleźć na stronie www.kdm.org.pl.

Kierownik podkreśliła, że w Dniach w Diecezjach weźmie udział 115 tys. młodych ludzi z ponad 180 krajów, m.in. z tak egzotycznych dla nas miejsc, jak: Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Chiny, Tajwan, RPA, Portoryko, Tanzania, Myanmar, a nawet Wyspy Samoa.

„Będzie to niezwykła okazja do wymiany kulturowej. Grupy z zagranicy zaprezentują swoje rodzime tradycje. Również Polacy podzielą się tym, co u nas najatrakcyjniejsze” – zapewniła Diana Golec.

Jak mówiła, podczas wielkiego koncertu „Wiara, nadzieja, miłość” na warszawskiej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki. Podobne widowiska odbędą się też w Katowicach i we Wrocławiu. Zaprezentowany zostanie również nasz folklor – wesele łowickie i nauka regionalnych tańców to oczywiście propozycja Łowicza. W Płocku zobaczymy średniowieczne miasteczko z turniejami rycerskimi i pokazem rzemiosła dawnego. To tylko niektóre z wydarzeń planowanych podczas Dni w Diecezjach odbywających się w całej Polsce od 20 do 25 lipca.

Na mapie, oprócz imprez organizowanych w poszczególnych diecezjach, są również aktualności z diecezji, a także niezbędne informacje, w tym kontakty do osób koordynujących Dni w Diecezjach oraz odpowiedzialnych za kontakty z mediami.

PAP/RIRM

drukuj