Ks. kard. Robert Sarah: Nie można podważać prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego

Nie można podważać prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego, który nie identyfikuje się z kulturą kraju, w którym chce zamieszkać – powiedział ks. kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Słowa te padły w trakcie Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” w Warszawie. Kilkudniowe spotkanie naukowe zakończy się dzisiaj.

W swojej prelekcji ks. Kardynał mówił o problemach współczesnej Europy. W tym kontekście wskazał m.in. na kryzys migracyjny. Jak zaznaczył, Polska odmawia przyjęcia „logiki relokacji przepływów migracyjnych”, którą „niektórzy chcą jej narzucić”.

– Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur i prowadzi do świata postnarodowego, jednowymiarowego, którego jedynymi kryteriami będą konsumpcja i produkcja. Jeszcze raz powiem z przekonaniem: chodzi o to, abyśmy współpracowali, aby odbudowywać narody, które padły ofiarami wojny, korupcji i niesprawiedliwości, ale nie chodzi o to, aby zachęcać do wykorzenienia osób i niszczenia narodów – powiedział ks. kard. Sarah.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypominał też słowa Ojca św. Franciszka, że kraje europejskie ponoszą część odpowiedzialności za destabilizację krajów, które są źródłem migracji.

Ks. Kardynał zaznaczył też, że Polska musi świadczyć, iż serce narodu, jego kultury płynie z wiary w Boga. Polska musi być ciągle strażnikiem Europy ostrzegając o niebezpieczeństwach, które wynikają z tej cichej apostazji – dodał.

W międzynarodowym kongresie Ruchu „Europa Christi”, bierze udział ok. 40 gości z Polski i zagranicy. Spotkaniu towarzyszy przesłanie „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl