Ks. Wąsowicz: Nasza niepodległość jest biało-czerwona, a nie tęczowa

Nasza niepodległość jest biało-czerwona, a nie tęczowa, co próbuje się nam natrętnie narzucać w ostatnich latach. Walka o wolność to nie była zabawa, ale walka! – powiedział w homilii ks. dr Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców, podczas Mszy św. sprawowanej dla uczestników VI Patriotycznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

Do Królowej Polski przybyło ok. 5 tys. kibiców. Hasłem pielgrzymki były słowa:  „Chwała prawdziwym zwycięzcom”. Tegoroczne spotkanie zadedykowano bohaterskim powstańcom Warszawy, gdyż w tym roku przypada 70. rocznica narodowego zrywu. Gośćmi specjalnymi były dzieci Żołnierzy Wyklętych.

Ks. dr Wąsowicz odniósł się do bieżących problemów Polaków oraz do walki z polską i chrześcijańską tradycją.

„Walczy się z religią, podważa Boże Prawa, obecność w życiu społecznym i politycznym chrześcijańskich wartości, walczy się z najświętszymi symbolami naszej wiary, niejednokrotnie dopuszczając do ich barbarzyńskich profanacji. W imię nowoczesności już od przedszkola deprawuje się nasze dzieci” – powiedział.

Po Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, rozpoczął się wykład dr Leszka Żebrowskiego, który powiedział o Powstaniu Warszawskim. Planowane są również prezentacje oraz koncert niespodzianka.

Tegoroczne spotkanie było hołdem oddanym bohaterskim powstańcom Warszawy, gdyż w tym roku przypada 70. rocznica narodowego zrywu. Gośćmi specjalnymi będą dzieci Żołnierzy Wyklętych.

Pielgrzymka miała również na celu przełamanie stereotypu o kibicach – kibolach. Jak podkreśla ks. dr Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymki spotkanie na Jasnej Górze jednoczy na modlitwie fanów różnych klubów – bo jak zgodnie mówią – w takie dni nie istnieją podziały.

– Ta pielgrzymka jest okazją do spotkania się kibiców (nieraz zwaśnionych klubów). Kibice spotykają się, aby podyskutować co można razem zrobić, żeby lepiej działo się w środowisku kibiców, jak koordynować pewne akcje patriotyczne w skali ogólnopolskiej. Ta pielgrzymka jest o tyle specyficzna, że organizują ją w zasadzie kibice. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży podjęło się organizacji od strony kościelnej, natomiast kibice sami układają program, oni decydują o tym, kto będzie miał wykład. To jest ich pielgrzymka – poinformował ks. dr Jarosław Wąsowicz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl