fot. Mateusz Matuszak

Ks. bp Ignacy Dec wzywa prezydenta do odrzucenia konwencji

Ks. bp Ignacy Dec zaapelował do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie podpisywał tzw. konwencji przemocowej Rady Europy.

Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski napisał do prezydenta list otwarty. Treść listu opublikowano na łamach „Naszego Dziennika”.

Ksiądz Biskup przestrzega, że „dokument zapowiada groźną rewolucję kulturową związaną z ideologią gender, jest zły i szkodliwy dla małżeństwa i rodziny”.

„Chcemy, aby prezydent usłyszał i wziął pod uwagę głos katolików, których w Polsce jest przecież zdecydowana większość” – napisał ks. bp Dec.

Konwencja RE to groźne narzędzie w walce z prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoim sumieniem – wskazał Tomasz Elbanowski ze Stowarzyszenia „Rzecznik praw rodziców”.

– Jeszcze zanim ta konwencja została przyjęta przez Sejm, był taki program „Równościowe przedszkole”, który zakładał, że dziewczynki i chłopcy będą się uczyły odmiennych ról płciowych, tzn. chłopcy będą poprzebierani za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. W dodatku zakładał, ze rodzice nie powinni być informowani o tym, bo sami ulegają stereotypom i mogliby się nie zgodzić na wdrażanie tego programu w przedszkolu – jest to poważne naruszenie praw rodziców dotyczących małych dzieci. Zwróciliśmy się do Ministerstwa Edukacji Narodowej i do Rzecznika Praw Obywatelskich. MEN odpowiedziało nam, że nie jest zainteresowane tym tematem i nie ma na to wpływu z racji, że nie były to przedszkola publiczne. RPO natomiast odpowiedziała, że rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnym sumieniem, ale po szkole, w weekendy. Pani rzecznik powołała się właśnie na ten dokument – Konwencję Rady Europy – powiedział Tomasz Elbanowski.   

Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej posłowie przyjęli w ubiegły piątek.

List otwarty Biskupa Świdnickiego do Pana Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej [CZYTAJ]

RIRM

drukuj