fot. sxc.hu

Apel Prawicy RP o nieratyfikowanie konwencji RE

Przedstawiciele Prawicy Rzeczpospolitej złożą dziś w biurach senatorów oficjalny apel o nieratyfikowanie tzw. konwencji przemocowej. Jednocześnie zachęcają wszystkich, aby podjęli taką akcję czy to drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.

Na najbliższą w środę o godz. 14.00 planowana jest pikieta przed gmachem Senatu. Na rozpoczynającym się w tym dniu posiedzeniu Senatorowie zajmą się ustawą, która upoważnia prezydenta do podpisania konwencji Rady Europy.

Chcemy zaapelować do Senatu RP o odrzucenie konwencji, która – de facto – wprowadza ideologię gender we wszystkie obszary życia społecznego w Polsce – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, wiceprzewodniczący Prawicy RP

– Szczególnie bulwersujące są przepisy zobowiązujące państwo polskie do obowiązkowego wprowadzenia, w oficjalnych programach, na wszystkich poziomach edukacji nauczania odrzucającego – jak to wyrażono – „stereotypowe pojmowanie ról społecznych mężczyzn i kobiet”. Oczywiście to w konsekwencji doprowadzi do tego, że będzie realizowana antyrodzinna indoktrynacja dzieci i młodzieży. Dlatego będziemy apelowali do senatorów o odrzucenie ratyfikacji tej konwencji – podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Ustawę o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o tzw. zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej w ubiegłym miesiącu przegłosował Sejm.

Przeciwko wprowadzeniu konwencji do polskiego porządku prawnego od długiego czasu protestują organizacje patriotyczne i prorodzinne.

Sprzeciw wyraziło także Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj