Ks. Arcybiskupi na Pasterkach o sytuacji w Polsce

W kościołach w całej Polsce o północy sprawowane były Pasterki – Msze św. w Wigilię Święta Narodzenia Pańskiego. Księża biskupi w homiliach odnosili się do obecnej sytuacji społeczno-politycznej w naszej ojczyźnie. 

Zaistniał duży konflikt na szczeblach władzy, który wydaje się nierozwiązywalny i może bulwersować – mówił ks. abp Henryk Hoser, pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

– Inne kraje i inne siły starają się teraz nas pouczać i interweniować w sytuację w Polsce traktując nas, jako ludzi niezdolnych do zawiadowania naszą wolnością i nasza suwerennością. A przecież jesteśmy krajem o ponad 1000-letniej przeszłości – powiedział ks. abp Henryk Hoser.

Dlatego pamiętając o naszych korzeniach powinniśmy zawierzyć głęboko Bożemu Miłosierdziu – wzywał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

– W tej sytuacji potrzebna jest nasza ogromna modlitwa w intencji pokoju w naszej ojczyźnie. Prośmy gorąco o łaskę świadomości i zrozumienia, że jesteśmy narodem ochrzczonym – zachęcał ks. abp Stanisław Gądecki.

Zawsze musimy mieć w pamięci, że to Najwyższy kieruje losami świata – mówił  ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

–  Abyśmy przynależąc do mocnego Boga zawsze mieli świadomość tego, kto naprawdę jest panem i władcą ludzkich dziejów i historii – zaznaczył ks. abp Marek Jędraszewski.

Święta Bożego Narodzenia w szczególny sposób uświadamiają nam moc Stwórcy i Jego zaangażowanie w ludzkie sprawy.

 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl