Fundacja Małych Stópek rozpoczyna świąteczną akcję ,,Paczuszka dla Maluszka”

Dziś rusza świąteczna akcja ,,Paczuszka dla Maluszka”. Jak co roku Fundacja Małych Stópek przygotuje paczki dla dzieci uratowanych od tzw. aborcji. Zbiórka funduszy na zakup artykułów higienicznych oraz rzeczy dla dzieci, potrwa do 22 grudnia.

Kierownik Fundacji Małych Stópek Maria Drąg podkreśla, że organizowana w świątecznym czasie „Paczuszka dla Maluszka” jest jedną z form pomocy skierowanych do kobiet w ciąży i już urodzonego malucha.

– Fundacja podejmuje działania mające na celu zaopiekowanie się tymi kobietami i ich dziećmi., aby m.in. przez udzieloną im pomoc materialną, bez obaw patrzyły w przyszłość swoją i swojego dziecka – mówi Maria Drąg.

Prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk dodaje, że w przedświątecznym szale zakupów i przygotowań czasami zapominamy o tym, że wystarczy naprawdę niewiele, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

– Dla niektórych ludzi największym prezentem może być otwartość naszego serca. Dlatego jako Fundacja zachęcamy do zwrócenia uwagi na potrzeby zwłaszcza tych najmniejszych – opowiada kapłan.

Jak dodaje rzecznik prasowy FMS Anna Piotrowska, czas Świąt jest dla niektórych jednym z najtrudniejszych dni w roku.

– Wiele mam musi odmówić sobie tego wszystkiego na co stać sąsiada z naprzeciwka i nie może z lekkim sercem pożyczyć własnemu maleńkiemu dziecku „wesołych i spokojnych Świąt” – zaznacza Anna Piotrowska.

Wystarczy sobie wyobrazić, że taka ,,Paczuszka dla Maluszka” w postaci: szamponu dla dzieci, kremu, pudru i oliwki trafia do Izy, która jest w 7. miesiącu ciąży, porzucona przez ojca dziecka i odtrącona przez własną rodzinę. Z pewnością po otrzymaniu takiego prezentu dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka – będzie szczęśliwa, że jest ktoś, kto chce, by jej dziecko przyszło na świat wskazuje ks. Tomasz Kancelarczyk.

,,Paczuszka dla Maluszka” – jak twierdzi Anna Piotrowska – to również akcja zwracająca uwagę na wymiar Świąt Bożego Narodzenia.

– Świąteczny czas to coś więcej niż szyldy w sklepach i plastikowe Mikołaje. To oczekiwane na narodziny Syna Bożego, a więc okazja do dzielenia się radością i niesienia pomocy potrzebującym – wyjaśnia rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek.

Biorąc udział w tej świątecznej akcji, z pewnością doświadczymy obdarowania i dotkniemy głębi Bożego Narodzenia podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk.

***

Do akcji można włączyć się na 2 sposoby:

– Przygotowując i przesyłając do Fundacji Małych Stópek paczkę za ok. 100 zł. Prezent powinien zawierać artykuły higieniczne dla niemowląt. W imieniu darczyńcy Fundacja ofiaruje paczkę wybranemu maleństwu oraz jego mamie.

– Przesyłając na konto Fundacji dowolną sumę pieniędzy (tytułem DAROWIZNA PACZUSZKA), dzięki którym wolontariusze Fundacji sporządzą paczkę dla maluszka.

Anna Pleskot/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl