fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. abp S. Gądecki: tylko Bóg może przynieść pokój, dać sens życiu i ukoić serca

Wiara w tajemnicę betlejemskiej nocy daje pewność, że w naszych potrzebach i troskach, Bóg jest blisko i dobrze nas rozumie – napisał w życzeniach z okazji Świąt Bożego Narodzenia ks. abp Stanisław Gądecki. Dodał, że tylko Bóg może przynieść pokój, nadać sens życiu i ukoić serca.

Metropolita poznański i przewodniczący KEP w opublikowanych w Internecie życzeniach podkreślił, że w czasie świąt Bożego Narodzenia „przeżywamy przepiękne prawdy wiary: Bóg tak bardzo nas kocha, że postanowił wejść w ludzką historię, stając się jednym z nas”.

„Wiara w tajemnicę betlejemskiej nocy daje nam pewność, że w naszych codziennych potrzebach i troskach Bóg jest blisko i – jako prawdziwy człowiek – dobrze nas rozumie. Naszej wiary nie przeżywamy jednak sami. Przeżywamy ją z Bogiem oraz we wspólnocie Kościoła, do której zostaliśmy włączeni przez chrzest” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki.

Metropolita poznański przypomniał, że w 2018 roku upływa 1050 lat od przybycia do Poznania pierwszego biskupa, Jordana.

„To właśnie wraz z jego obecnością zaczęła się kształtować na polskiej ziemi widzialna wspólnota uczniów nowonarodzonego Chrystusa. Najbliższe miesiące przyniosą nam ważne uroczystości jubileuszowe, do uczestnictwa w których już teraz z serca wszystkich zapraszam. Jako chrześcijanie winniśmy bowiem wdzięczność dobremu Bogu, który od tysiąc pięćdziesięciu lat przysyła nam pasterzy, a wraz z nimi łaskę udzielaną w słowie Bożym i sakramentach” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki.

Biskupstwo w Poznaniu ustanowiono w 968 roku, dwa lata po chrzcie Mieszka. W pierwszą niedzielę Adwentu zainaugurowane zostały obchody 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce. Ich kulminacja zaplanowana jest na 22-24 czerwca 2018 roku.

Duchowny przypomniał też, że choć w noc Bożego Narodzenia, aniołowie ogłosili ludziom pokój, nikt „o własnych siłach nie potrafi pokoju sobie udzielić”.

„Może go przynieść tylko Bóg, bo jedynie On potrafi nadać sens ludzkiemu życiu i ukoić serca” – podkreślił.

Metropolita poznański życzył wszystkim, aby świąteczne dni przyniosły prawdziwy, Boży pokój.

„Niech Nowonarodzony obdarowuje nim Wasze rodziny, Kościół i całą Ojczyznę” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki.

Metropolita życzył też wiele mocy Ducha Świętego do „wiernego i radosnego spełniania życiowego powołania, a także wszelkiej doczesnej pomyślności”.

PAP/RIRM

drukuj