Strażacy przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas Świąt Bożego Narodzenia

Strażacy apelują o ostrożność w Święta Bożego Narodzenia. Przypominają, że udając się na pasterkę czy do znajomych należy wyłączyć nie tylko świąteczną iluminację, ale też wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne.

Warto też zwrócić uwagę na świece, które palimy w naszych domach – mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

– Przyjęła się taka tradycja od kilku lat w Polsce, że na choinkach używamy naturalnych świec, świec z wosku czy też parafiny. Niestety, płomień świecy może spowodować pożar. Podobnie świec używamy w stroikach. Takich stroików nie powinniśmy ustawiać na oknach, na parapetach. Wystarczy niewielki powiew wiatru, aby mogła zapalić się firana bądź zasłona. Powinniśmy o tym pamiętać i świeca może być zapalona wtedy, kiedy jesteśmy w domu – podkreśla Paweł Frątczak.

Kolejny element, na który należy uważać, to możliwość zapalenia się tłuszczu, na którym będziemy gotować świąteczne potrawy. Warto pamiętać, by nie gasić go wodą, bo możemy w ten sposób wzniecić pożar.

Każdego roku dochodzi w Polsce do prawie 150 tys. pożarów, w których życie traci około 500 osób. Co piąty pożar powstaje w mieszkaniach.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl