PSP: w długi weekend 963 pożarów, 7 ofiar śmiertelnych

Od 1 do 3 listopada wybuchły 963 pożary, w których zginęło 7 osób, a 24 zostały ranne – poinformował w poniedziałek rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak. W pożarach, do których doszło w minionym tygodniu, zginęło 14 osób.

Jak przekazał st. bryg. Paweł Frątczak, łącznie w ciągu tych trzech dni strażacy wyjeżdżali do 2 794 zdarzeń – 963 pożarów, 1 602 tzw. miejscowych zagrożeń – w tym wypadków, wymagających wsparcia strażaków – i 229 alarmów fałszywych. W pożarach w długi weekend zginęło 7 osób, a 24 zostały ranne.

W niedzielę doszło do 287 pożarów, w których zginęły dwie osoby. Jedna z ofiar zginęła w wyniku pożarze altany w Gdańsku, a inna – w pożarze stodoły w miejscowości Królowa Wola w Łódzkiem.

Najtragiczniejszym dniem był piątek, 1 listopada, kiedy w pożarach zginęło pięć osób. Doszło tego dnia m.in. do pożaru w Szczecinie. Zginęły w nim trzy osoby, a dwie zostały ranne. Ponadto jedna osoba zginęła w pożarze w mieszkania w Lublinie, a inna w Grudziądzu. W sobotę strażaków wezwano do 345. Nie było na szczęście ofiar śmiertelnych.

Jak wskazują strażacy, choć trudno określić jednoznaczną przyczynę serii tragicznych pożarów, to jednak o tej porze roku najczęściej wiążą się one z niewłaściwą eksploatacją i wadami urządzeń grzewczych, elektrycznych lub gazowych. Rzecznik KG PSP wyjaśnił, że osiem na dziesięć ofiar pożarów ginie w mieszkaniach, gdzie powstaje co piąty pożar w Polsce.

W ubiegłym roku w tym samym okresie wybuchło o 60 pożarów mniej. Zginęły w nich cztery osoby, natomiast tyle samo było rannych.

W ciągu całego ubiegłego tygodnia wybuchło ponad 1,9 tys. pożarów, w których życie straciło 14 osób, a 58 osób zostało poszkodowanych.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl