Autorstwa Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413201

Czad: 22 zabitych w starciach między rolnikami a pasterzami

22 osoby zginęły, a 18 zostało rannych w starciach między rolnikami a wędrującymi pasterzami w Czadzie, około 200 km na wschód od stolicy kraju, Ndżameny – poinformowały w niedzielę władze Czadu.

Konflikt o dostęp do żyznej ziemi i wody między osiadłą, głównie chrześcijańską ludnością rolniczą a wędrującymi arabskimi pasterzami trwa już od wielu lat, nie tylko w Czadzie, ale także w innych krajach, m.in. Nigerii, Mali i Kamerunie.

Rolnicy oskarżają pasterzy m.in. o plądrowanie ich pól przez wypasanie zwierząt.

W grudniu ubiegłego roku w starciach między rolnikami a pasterzami na południu Czadu zginęło 11 osób. W lutym w tym samym regionie życie straciło kolejnych 35 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl