fot. youtube/jelenia.tv

Dolnośląskie: cztery ofiary pożaru nieczynnego pensjonatu w Szklarskiej Porębie

Cztery osoby zginęły w pożarze nieczynnego od lat pensjonatu w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku. Ofiarami są prawdopodobnie osoby bezdomne. Ogień strawił część budynku.

Jak powiedział w sobotę PAP rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, straż otrzymała informację o pożarze w piątek po południu.

„Już z pierwszych informacji wynikało, że w nieczynnym budynku pensjonatu mogą znajdować się ludzie – prawdopodobnie osoby bezdomne” – powiedział rzecznik.

Straż walczyła z ogniem przez kilka godzin; działania były prowadzone jeszcze po północy z piątku na sobotę. Ogień strawił górne kondygnacje budynku oraz cześć dachu.

„Na górnej kondygnacji tego budynku strażacy znaleźli ciała czterech osób” – powiedział strażak.

Rzecznik poinformował, że od budynku były odłączone wszystkie media. Można podejrzewać, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, ale to ustali policja i prokuratura – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl