fot. PAP/EPA

Syria: 11 osób zginęło w katastrofie budowlanej w Aleppo

Co najmniej 11 osób, w tym czworo dzieci, zginęło pod gruzami budynku, który zawalił się sobotę w położonym na północy Syrii mieście Aleppo – poinformowała agencja SANA. Pięciopiętrowy blok został wcześniej uszkodzony podczas trwającej w tym kraju wojny.

Z katastrofy udało się uratować tylko jedną osobę. Budynek znajdował się na wschodzie Aleppo, terenach kontrolowanych kiedyś przez syryjskich rebeliantów.

Po wybuchu wojny w Syrii Aleppo było przez cztery lata podzielone między siły wierne reżimowi prezydenta kraju Baszara el-Asada oraz rebeliantów. W 2016 roku wojska rządowe odzyskały całkowitą kontrolę nad tym największym w północnej Syrii miastem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl