fot. twitter.com

KGP: od wtorku 30 kwietnia na drogach zginęło 19 osób

Od wtorku 30 kwietnia na polskich drogach doszło do 258 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 313 osób zostało rannych – wynika ze statystyk KGP. Do największej liczby wypadków doszło we wtorek – wtedy w 91 tego typu zdarzeniach zginęło 5 osób, a 106 zostało rannych.

Od 30 kwietnia trwa policyjna akcja „Majowy weekend” polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznacza to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Największy ruch na drogach spodziewany jest 30 kwietnia i 5 maja. „W tym czasie kontroli będzie najwięcej” – zapowiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Do niedzieli patrolować drogi będzie 5 tys. policjantów.

Przed majówką funkcjonariusze policji przestrzegali również przed prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

„Niestety spodziewamy się rekordu, jeśli chodzi o tych, którzy kierują pod wpływem alkoholu. Takiego rekordu spodziewaliśmy się podczas działań >>Bezpieczny weekend<< w Wielkanoc i taki rekord padł. Jeśli poprzedniej Wielkanocy mieliśmy 1150 kierujących pod wpływem alkoholu, to w tym roku było ich już 1450” – podkreślił podinsp. Kobryś.

Do tej pory od wtorku zatrzymano 961 nietrzeźwych kierowców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl