fot. PAP/Tytus Żmijewski

Grudziądz: premier M. Morawiecki wręczył promesy na wozy strażackie dla OSP

Premier Mateusz Morawiecki podziękował strażakom za codzienną służbę. Szef polskiego rządu złożył w poniedziałek wizytę w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Grudziądzu. Jednocześnie wręczył promesy na zakup nowego sprzętu.

Premier wyraził przekonanie, że dzięki temu współpraca między Ochotniczą Strażą Pożarną a Państwową Strażą Pożarną będzie jeszcze bardziej skuteczna. Druhowie zmagają się dziś z różnymi niszczycielskimi żywiołami. Do tego potrzebny jest właśnie sprzęt – mówił.

– Tylko w legendzie i święty Florian potrafił jednym wiadrem wody ugasić całą wioskę. My dzisiaj doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne są sprzęty, wozy strażackie i wszelkiego rodzaju dodatkowe wyposażenie, ekwipunek, po to, żeby móc skutecznie wykonywać swoją służbę, swoją pracę. Dlatego właśnie dzisiaj z ogromną przyjemnością w Grudziądzu chciałem przekazać promesy na sprzęt. Promesy, które, jestem przekonany, będą za chwilę służyć już przez ten sprzęt, jaki przekażemy, bardzo wielu Ochotniczym Strażom Pożarnym – mówił Prezes Rady Ministrów.

Promesy na 23 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego.

W całym kraju działa ponad 16 tys. jednostek OSP. 4,5 tys. z nich jest w krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W sumie do ochotników w Polsce trafią samochody o łącznej wartości blisko 400 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl