fot. gov.pl

Rozporządzenie dot. udogodnień dla wyborców – kto ma pierwszeństwo?

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie, które umożliwi osobom starszym, niepełnosprawnym i kobietom w ciąży oddanie głosu w wyborach bez kolejki. Regulacje w tym zakresie przygotował resort zdrowia.

Udogodnienia dla określonej grupy osób to odpowiedź na kolejki, jakie mogą tworzyć się przed lokalami wyborczymi. Oddanie głosu trwa dłużej niż zwykle z powodu reżimów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

– Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia, prof. Łukasza Szumowskiego, zostaną dopisane paragrafy odnośnie pierwszeństwa wchodzenia do lokali wyborczych, czyli będziemy mieli pierwszeństwo wejścia do lokalu wyborczego dla osób, które przekroczyły 60. rok życia, dla osób z małym dzieckiem do 3. roku życia, kobiet w ciąży i osób z niepełnosprawnościami. To rozporządzenie się dzisiaj pojawi, co za tym idzie, w niedzielę te osoby będą osobami uprzywilejowanymi przy wchodzeniu do lokali wyborczych – wyjaśnia Wojciech Andrusiewicz rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl