Dziś mija termin składania wniosków o głosowanie korespondencyjne

Poniedziałek jest ostatnim dniem na składanie wniosków o głosowanie korespondencyjne.

Po raz pierwszy w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, forma tego głosowania będzie dostępna dla wszystkich obywateli. Do tej pory za pomocą poczty korzystały tylko osoby niepełnosprawne i przebywające za granicą.

– Chęć głosowania korespondencyjnego należy zgłosić do 27 kwietnia w swoim urzędzie gminy. Na tej podstawie otrzymamy kartę do głosowania, którą albo oddajemy również w urzędzie gminy, lub umawiamy się z operatorem pocztowym, który odbiera pakiet wyborczy od wyborcy. Głosowanie korespondencyjne pojawiło się w 2011 roku, kiedy weszły przepisy kodeksu wyborczego – powiedziała Beata Tokaj, szef Krajowego Biura Wyborczego.

Polacy mieszkający za granicą, którzy chcą głosować korespondencyjnie, powinni zgłosić się do swojego konsula. Można to zrobić m. in. za pomocą strony internetowej www.ewybory.msz.gov.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl