fot. PAP

PiS oficjalnie przedstawi kandydatów do PE

PiS dziś oficjalnie ogłosi kandydatów do PE. Swoich kandydatów przedstawi też PO. Klub Parlamentarny PiS zapowiada, że postawił na ludzi mocnych i merytorycznych.

Wśród pewnych nazwisk na listach wskazuje się europosłów Ryszarda Czarneckiego, Janusza Wojciechowskiego i Tomasza Porębę oraz Marka Gróbarczyka i prof. Ryszarda Legutko.

W kujawsko-pomorskim kandydatem jest prof. Andrzej Zybertowicz. Ma on być przedstawicielem tzw. grupy profesorskiej, w której pojawić się ma się również prof. Zdzisław Krasnodębski.

O mandaty zawalczą także obecni posłowie długo związani z partią. Tu najczęściej wymienia się Annę Fotygę, Witolda Waszczykowskiego i Andrzeja Dudę.

Dotychczasowi europosłowie, zaufani działacze i naukowcy – tak będą wyglądać listy wyborcze PiS – zapowiada poseł Andrzej Duda szef sztabu wyborczego PiS do PE.

 – Musi powstać specjalna, nowa polityka w UE – polityka prorodzinna, polityka, która pozwoli rodzinom żyć godnie, ułatwi rodzicom wychowanie dzieci poprzez wspomaganie finansowe dla rodzin. Taki specjalny program PiS już przygotowało w ramach propozycji programowej na najbliższe lata, a oprócz tego zakładamy, że nasi eurodeputowani, ta silna, merytoryczna ekipa, którą przygotowujemy w tej chwili do europarlamentu, oni będą o tą nową politykę walczyli. Jest też drugi aspekt w tym zakresie: Europejski Fundusz Społeczny. Uważamy, że należy rozluźnić jego dzisiejsze okowy, bo nie jest on kierowany na pomoc rodzinie – mówi Andrzej Duda.

Wybory do PE odbędą się 25 maja 2014 r.

RIRM

drukuj