Burze i nawałnice nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 350 razy

Usuwający skutki burz strażacy interweniowali od wczoraj prawie 350 razy. Synoptycy spodziewają się dziś podobnych zjawisk atmosferycznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw podlaskiego i podkarpackiego.

Najwięcej pracy strażacy mieli wczoraj w województwach śląskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim i łódzkim – powiedział Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych w okolicach Chorzowa i Siemianowic Śląskich w województwie śląskim, gdzie poza burzą przeszła lokalna trąba powietrzna, która uszkodziła dachy na ośmiu budynkach mieszkalnych. Strażacy przy pomocy plandek i folii zabezpieczyli uszkodzone dachu – poinformował Paweł Frątczak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl