Rząd wraca do pełnowymiarowego nauczania historii

Rząd PiS-u wraca do pełnowymiarowego nauczania historii – powiedział wiceminister Jarosław Sellin. Wiceszef resortu kultury i dziedzictwa narodowego był gościem „Rozmów niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Zwracał uwagę, że poprzednia ekipa rządząca wyeliminowała możliwość chronologicznego, systematycznego, nauczania historii w szkołach.

Jarosław Sellin podkreślał, że zmiany dokonywały się gdy najważniejsze funkcje w państwie sprawowali absolwenci historii.

Prezydentem był Bronisław Komorowski, premierem Donald Tusk a marszałkiem sejmu Grzegorz Schetyna – zaznaczył minister.

Trzech historyków na czele najważniejszych instytucji polskich i zawęzili nauczanie historii. Nie wiem, co było w ich głowach tych polityków, ale moim zdaniem ograniczanie nauczania historii jest sprzeczne, można nawet powiedzieć górnolotnie z polskim interesem narodowym. My powinniśmy historii nauczać bardzo skrupulatnie, ponieważ jest ona takim spoiwem, klejem, które buduje wspólnotę narodową, które powoduje, że mamy wspólną wrażliwość i potrafimy coś razem przeżywać, więc ja tej polityki kompletnie nie rozumiałem i my oczywiście to zmieniamy i przywracamy pełnowymiarowość nauczania historii – zaznaczył Jarosław Sellin, wiceminister.

Jarosław Sellin zwracał też uwagę, że rosnąca popularność muzeów, czy wprowadzanie dodatków historycznych do czasopism pokazuje, że wśród Polaków jest potrzeba poznawania historii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl