Życzenia księży biskupów z okazji świąt Bożego Narodzenia

Nowonarodzony Pan Jezus przynosi nam miłość i pokój – podkreślają księża biskupi i arcybiskupi. Zachęcają też, abyśmy święta Bożego Narodzenia przeżywali w duchu wdzięczności za dar przychodzącego Chrystusa.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Ze żłóbka Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus płynie pokój  – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– To są święta również pojednania. Kto łamie się opłatkiem, chlebem, ten nie będzie rzucał na drugiego człowieka kamieniem. Życzę, aby nastał pokój, który przynosi Jezus Nowonarodzony – powiedział arcybiskup senior metropolii krakowskiej.

Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, życzył, by pochylenie się nad żłobkiem Zbawiciela sprawiło, iż poczujemy się jedną, wielką, Bożą rodziną.

– Z tego poczucia bycia rodziną Pana Jezusa wypływa jednoznaczna, nieugięta postawa, by stawać się świadkiem każdego poczętego, rodzącego się życia. By to życie bronić, by pokazywać, że jedynie Bóg jest dawcą życia i do Niego należy chwila, kiedy może nas stąd odwołać do siebie – przypomniał metropolita krakowski.

Ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej, zwrócił uwagę, że Pan Jezus przyszedł na świat dla naszego zbawienia.

– Dlatego święta Bożego Narodzenia to święta miłości. Bo Bóg z miłości do nas posłał swojego Syna, aby nas zbawił. Uczy nas tej miłości, abyśmy i my nawzajem się miłowali, tak jak On nas umiłował – podkreślił ks. bp Jerzy Mazur.

Dlatego braterską życzliwość powinniśmy nieść naszym bliźnim – wskazał ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

– Nikogo nie przekreślajmy, ani swoich znajomych, ani swoich krewnych, ani w kościele, ani w naszej ojczyźnie. Próbujmy budować wspólnotę ponad podziałami i jedność ponad różnicami – powiedział ks. bp Adrian Galbas.

Ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, zwrócił uwagę, że Jezus przychodzi do nas po to, by uczyć nas, jak żyć z drugim człowiekiem.

– Potem, jeśli Jezus przychodzi do nas, to po to, żeby nam przynieść miłość. Objawić miłość  Bożą, a więc miłość, którą napełniamy nasze serca. Jest to największy dar nie tylko dla nas, ale dla drugiego człowieka. Ta miłość otwiera nas na drugiego człowieka i popycha ku drugiemu człowiekowi – wskazał ks. abp Tadeusz Wojda.

Ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej, mówił, że Jezus narodził się po to, byśmy potrafili okazywać miłosierdzie każdemu człowiekowi.

– Św. Jan Paweł II pięknie pokazał, że miłosierdzie to jest odbudowywanie dobra, podnoszenie, odbudowywanie godności, takie zwrócenie się do drugiego człowieka, że On odnajduje swoją wartość, godność – akcentował ks. bp Henryk Ciereszko.

Jak podkreślał ks. bp Ignacy Dec, święta Bożego Narodzenia to także czas wielkiego dziękowania.

– Za Jego dzieło, które dokonał na ziemi, bo po to właśnie przyszedł, by nas odkupić, a więc za dzieło odkupienia, za Ewangelię, którą nam ogłosił, i za to, że pozostał z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata.  Pozostał z nami w Kościele, w Eucharystii – wskazał biskup senior diecezji świdnickiej.

I choć tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą – ze względu na pandemię – nieco inne, to nie może nam umknąć w nich to, że przynoszą one wesołą nowinę, narodzenie Pana Jezusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl