fot. PAP/Leszek Szymański

Ks. abp J. Guzdek: Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy codzienną służbą dają świadectwo umiłowania Ojczyzny

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy codzienną służbą, sumienną pracą dają świadectwo umiłowania Ojczyzny, troski o jej rozwój i bezpieczeństwo – napisał ks. abp Józef Guzdek, administrator apostolski Ordynariatu Polowego, w przesłaniu na Święto Wojska Polskiego.

Zwracając się do oficerów, podoficerów, żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego ks. abp Józef Guzdek zaznaczył, że kolejna rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za Waszą służbę i pracę.

Pamiętajmy o Żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny, oddajmy im hołd i otoczmy ich modlitwą wdzięczności, prosząc Boga, by za poświęcenie życia doczesnego otrzymali życie wieczne – zaapelował ks. abp Józef Guzdek.

Kapłan zachęcił do pogłębionej refleksji nad rolą i znaczeniem Wojska Polskiego w historii naszego narodu.

– Refleksja nad przeszłością niech umacnia naszą postawę odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość Ojczyzny. Każdy żołnierz, pracownik wojska, każda osoba odpowiedzialna za powierzony jej obszar bezpieczeństwa kraju, niech odpowie sobie we własnym sumieniu, czy należycie wywiązuje się z powierzonych zadań i obowiązków – napisał administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Ks. abp Józef Guzdek wyraził wdzięczność wszystkim, którzy codzienną służbą, sumienną pracą dają świadectwo umiłowania Ojczyzny, troski o jej rozwój i bezpieczeństwo.

Zachęcam, aby – pamiętając o słowach Chrystusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40) – Wasza codzienna służba Ojczyźnie i zaangażowanie na rzecz utrzymania pokoju na świecie, opierały się na fundamencie ewangelicznego prawa miłości Boga i bliźniego. W tych szczególnych dniach obchodów Święta Wojska Polskiego otaczam Was moją pamięcią i modlitwą – zapewnił ks. abp Józef Guzdek.

15 sierpnia – rocznica zwycięskiej bitwy w wojnie 1920 r., został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później święto wojska obchodzono 12 października, w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku świętem Wojska Polskiego ponownie stał się 15 sierpnia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl