Biskup polowy wzywa do modlitwy za Ukrainę

Z apelem do modlitwy w intencji narodu ukraińskiego i pokojowego rozwiązania zaistniałego kryzysu zwrócił się ks. bp polowy WP Józef Guzdek.

Apel będzie odczytany dziś  we wszystkich świątyniach wojskowych w kraju.

„Dzięki środkom masowego przekazu jesteśmy świadkami wielkich niepokojów społecznych na Ukrainie, połączonych z rozlewem krwi. Jako pasterz diecezji wojskowej proszę o modlitwę w intencji pokojowego rozwiązania zaistniałego kryzysu. Błagajmy o rozwagę dla protestujących, roztropność dla rządzących i o poszanowanie praw człowieka przez siły porządkowe. Polecajmy także miłosiernemu Bogu i prośmy o życie wieczne dla ofiar demonstracji w Kijowie” – apeluje ks. biskup polowy.

***

Apel biskupa polowego Józefa Guzdka o modlitwę w intencji narodu ukraińskiego

W związku w wydarzeniami na Ukrainie Biskup Polowy Józef Guzdek wezwał wiernych Ordynariatu Polowego do modlitwy w intencji narodu ukraińskiego. Tekst apelu zamieszczamy poniżej. W niedzielę 25 stycznia o godz. 10.00 Ordynariusz Wojskowy odprawi w tej intencji Mszę św. w katedrze polowej.

Czcigodni Księża Kapelani,

Drodzy Diecezjanie,

Dzięki środkom masowego przekazu jesteśmy świadkami wielkich niepokojów społecznych na Ukrainie, połączonych z rozlewem krwi.

Jako pasterz diecezji wojskowej proszę o modlitwę w intencji pokojowego rozwiązania zaistniałego kryzysu. Błagajmy o rozwagę dla protestujących, roztropność dla rządzących i o poszanowanie praw człowieka przez siły porządkowe. Polecajmy także miłosiernemu Bogu i prośmy o życie wieczne dla ofiar demonstracji w Kijowie.

Ten trudny dla Ukrainy czas zawierzajmy Matce Bożej, którą bracia Ukraińcy otaczają wielką czcią. Przyszłość tego narodu powierzajmy św. Włodzimierzowi, który wprowadził Ukrainę na drogi chrześcijańskiej wiary.

Jak podkreśliło w tych dniach Prezydium Episkopatu Polski w „Liście solidarności z narodem ukraińskim”: „Współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.

Proszę, aby w duchu solidarności z narodem ukraińskim podczas niedzielnych Mszy św. 26 stycznia br. dodać do modlitwy powszechnej wezwanie o uproszenie pokoju wewnętrznego na Ukrainie i życie wieczne dla tych, którzy zginęli walcząc o większe prawa obywatelskie dla ukraińskiego społeczeństwa.

Łączę się we wspólnej modlitwie i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

bp Józef Guzdek

Biskup Polowy Wojska Polskiego

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl