fot. twitter.com/NFZ_Rzecznik

Krynica-Zdrój: trwa konferencja „Wspólnie dla zdrowia”

Pod hasłem „Medycyna, finanse, gospodarka” w Krynicy-Zdroju rozpoczęła się druga konferencja organizowana w ramach narodowej debaty „Wspólnie dla zdrowia”. Dzisiejsze spotkanie jest elementem obradującego w Krynicy Forum Ekonomicznego.

Otwierając debatę minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraził zadowolenie z tego, że zdrowie jest elementem Forum, bo jak powiedział zdrowie i finanse oraz różne sektory gospodarki państwa są ze sobą nierozłącznie związane.

Minister Łukasz Szumowski wskazał też na cele dzisiejszej debaty i ostatnie działania resortu, służące poprawie sytuacji pacjentów.

– Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada odsetek środków na ochronę zdrowia nawet wyższy, niż wymaga tego ustawa, 6 proc. Realizujemy to, co obiecaliśmy. A od Państwa, mam nadzieję, będziemy mogli usłyszeć, co z tymi środkami robić, jakie macie propozycje, jak je alokować, tak aby sprawiedliwie je podzielić – mówił minister Szumowski. 

W konferencji po południu głos zabierze premier Mateusz Morawiecki. Przewidziano też m.in. debatę z udziałem przedstawicieli różnych resortów m.in. finansów, inwestycji i rozwoju, cyfryzacji, zdrowia oraz rodziny, pracy i polityki społecznej.

Debata „Wspólnie dla Zdrowia” ma trwać do czerwca 2019 r. Pierwsza z cyklu debata odbyła się 13 czerwca w Warszawie pod hasłem „Pacjent i system – zasady działania opieki medycznej”. W 2018 r. planowane są jeszcze konferencje w październiku i grudniu.

Celem wszystkich spotkań jest wyznaczenie kierunków zmian w systemie ochrony zdrowia, celów i priorytetów.

RIRM

drukuj