KRRiT ogłosiła konkurs, przydzieli cztery nowe miejsca na multipleksie

KRRiT ogłosiła dziś konkurs na cztery ostatnie miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Wśród nich znajdzie się miejsce dla kanału społeczno-religijnego, filmowego, edukacyjno-poznawczego oraz dla dzieci.

Zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji z udziałem szefa KRRiT i szefa MAC poświęconego konkursowi na zagospodarowanie miejsc na cyfrowej platformie domaga się PiS.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji już teraz trwają rozmowy, aby w konkursie zamiast TV Trwam miejsce to otrzymała inna stacja o charakterze społeczno-religijnym i tu uwaga: stacja, której powstanie jest dopiero w planach – informuje poseł Marcin Mastalerek.

 – Trwają rozmowy, aby w kolejnym konkursie na miejsce na cyfrowym multipleksie zamiast TV Trwam, miejsce to otrzymała inna stacja o charakterze społeczno-religijnym. Rozgłośnia podkreśla, że stacji tej jeszcze nie ma, a jej powstanie jest dopiero planowane. Całemu przedsięwzięciu sprzyja KRRiT, która poinformowała, że podmiot ubiegający się w kolejnym konkursie o miejsce na nadawanie cyfrowe i naziemne nie musi nadawać swojego programu. Co więcej nie musi posiadać jakiegokolwiek innego dorobku i zaplecza medialnego. W związku z tym na następnym posiedzeniu Sejmu złożymy wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Komisji Administracji i Cyfryzacji – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady poinformował, że program społeczno-religijny będzie zawierał audycje poświęcone tematyce religijnej propagujące tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego. – „Audycje mają wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym, demokratycznym społeczeństwie”.

Poseł Barbara Bubula – były członek KRRiT zwraca uwagę, że KRRiT rozpisała konkurs w ostatnim momencie co może mieć także znaczący wpływ na przyszły kształt multipleksu.

 – Im później to ogłoszenie następuje, tym większe mogą być obawy, że gdzieś po cichu usytuowana jest jakaś konkurencyjna dla TV Trwam telewizja. TV Trwam gotowa była do wygrania konkursu już dwa lata temu i w tej chwili to jest jedyna funkcjonująca stacja o charakterze religijno-społecznym, która mogłabym od razu przystąpić do zrealizowania całodobowego programu na multipleksie – zaznaczyła poseł Barbara Bubula.

Szef KRRiT zaznaczył, że wszyscy z nadawców, którzy złożą swoje oferty, będą musieli spełnić te same kryteria. Na oferty nadawców Krajowa Rada czeka do 25 lutego 2013 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl