KRRiT wybrała nowe kanały na pierwszy multipleks

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała stacjom Stopklatka TV i Fokus TV miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

– Koncesję na nadawanie programu o charakterze wyspecjalizowanym filmowym przyznano spółce Stopklatka. Koncesja na nadawanie programu o charakterze edukacyjno-poznawczym została przyznana TV Spectrum –czytamy w komunikacie KRRiT.

Spółka TV Spectrum w całości należąca do grupy ZPR będzie nadawać na tym multipleksie kanał edukacyjny. KRRiT tą decyzją zakończyła ostatni konkurs na nadawanie ogólnodostępne w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Spółka Kino Polska TV we współpracy z Agorą wystartuje na MUX 1 z kanałem Stopklatka TV. Jak zapowiadano Agora, wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”, kupi akcje spółki Stopklatka TV po otrzymaniu koncesji na nadawanie naziemne

Poseł Barbara Bubula – b. członek KRRiT podkreśla, że podział miejsc na multipleksie zacementował dotychczasowy układ sił w mediach w Polsce.

Mamy tutaj znowu decyzje sprzyjającą koncernowi Agora, wydawcy Gazety Wyborczej i ZPR, czyli temu koncernowi lewicowemu, który dostał już dwa miejsca w pierwszym postępowaniu koncesyjnym na stacje telewizyjne poświęcone muzyce Disco Polo i muzyce rozrywkowej: Eska i Polo tv. To jest już trzeci nabytek tego koncernu w postępowaniach na multipleksie i można powiedzieć, że stał się w ten sposób – ten koncern lewicowy związany z SLD – bardzo poważnym (w tej chwili) nadawcą telewizyjnym – zaznacza poseł Barbara Bubula.

Poseł dodała, że gdyby nie akcja obrońców TV Trwam to najprawdopodobniej cała przestrzeń zagospodarowana na MUX1 wyglądałaby jednolicie.

Kanały wyłonione w konkursie rozpoczną nadawanie na pierwszym multipleksie nie później niż 28 kwietnia 2014 r. Wtedy miejsce zwolnią znajdujące się tam tymczasowo programy Telewizji Polskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl