Szaflik poprze kandydaturę Saida es-Sisiego

Były egipski premier z czasów prezydenta Hosniego Mubaraka, Ahmed Szafik, zapowiedział, że poprze kandydaturę generała Abd el-Fataha Saida es-Sisiego na prezydenta, co ożywia spekulacje, że człowiek, który obalił poprzedniego szefa państwa, może go zastąpić.

Szafik, który był również dowódcą sił powietrznych Egiptu, a w zeszłorocznych wyborach prezydenckich uplasował się tuż za Mohammedem Mursim, powiedział, że nie będzie tym razem startował w wyścigu prezydenckim, jeśli kandydować będzie dowódca sił zbrojnych, generał Sisi.

To właśnie Sisi, obecnie wicepremier i minister obrony, postrzegany jest jako człowiek, który doprowadził do obalenia Mursiego 3 lipca, po miesiącach protestów przeciw jego rządom.

Szef egipskiej dyplomacji za czasów dyktatury Mubaraka oraz były sekretarz generalny Ligi Arabskiej Amr Musa, który także startował w wyborach prezydenckich w 2012 roku, powiedział, że gdyby Sisi zgłosił swą kandydaturę, to wygrałby znaczącą liczbą głosów.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl