KRRiT naruszyła prawo

Podejmując jawnie dyskryminacyjną decyzję wobec TV Trwam ubiegającej się o miejsce na cyfrowym multipleksie KRRiT naruszyła procedury, prawo i zasady Konstytucji – powiedział redaktor Wojciech Reszczyński.

Dziennikarz i publicysta odnosząc się do ostatniego oświadczenia KRRiT powiedział, że jeśli Krajowa Rada dostrzega narastającą falę krytycznych publikacji musi mieć świadomość, że to przejaw jej działalności.

– Niestety Krajowa Rada idzie w zaparte. Nie wyciąga żadnych wniosków z powszechnej krytyki społeczeństwa. Ludzie doskonale zorientowali się w procesach, mechanizmach jakie funkcjonują w KRRiT. Dowiedzieli się jakie są faktyczne, rzeczywiste kryteria przydzielania koncesji. Poznali powiązania koncesjonariuszy łącznie z przewodniczącym Krajowej Rady wcześniejszym właścicielem spółki, która obecnie ma prawo do nadawania, bycia na multipleksie. Ludzie poznali wyniki finansowe poszczególnych spółek i mogli je porównać. Naprawdę wystarczy podstawowa wiedza, by stwierdzić, że zostało naruszone prawo, że nastąpiła dyskryminacja TV Trwam – powiedział red. Wojciech Reszczyński.

Ten społeczny protest będzie się pogłębiał – dodaje red. Wojciech Reszczyński. Jednocześnie zwraca uwagę na fakt, że odwoływanie się przez KRRiT do stwierdzeń, że sąd administracyjny orzekł, że procedura była legalna to jeszcze nie znaczy, że jest to zgodne ze stanem faktycznym.

– Czekamy na orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, który bada tę sprawę. Dobrze wiemy, jak przedstawiało się zdanie odrębne sędziego Wieczorka w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Podtrzymał on w całości wszystkie wątpliwości Fundacji Lux Veritatis, która zakwestionowała w swoim stanowisku postanowienia Krajowej Rady. Dziwi mnie stanowisko przewodniczącego Jana Dworaka, który idzie w zaparte i chciałby odwrócić niekorzystną tendencję i przekonać społeczeństwo, że mamy do czynienia z formą jakiejś agresji, czy dyskryminacji przedziwnie, klarownie działającej KRRiT – powiedział red. Wojciech Reszczyński.

Przypomnijmy, cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie. Do dziś w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 420 tys. 895 kopi podpisów. Oryginały trafiają do Krajowej Rady.

RIRM

drukuj