Kraków: Tegoroczna Wigilia dla ubogich w innym miejscu

Wigilia dla ubogich, organizowana od lat przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w klasztorze oo. Franciszkanów, tym razem odbędzie się w innym miejscu: w restauracji Stara Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca – poinformowała w piątek Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

Zmiana miejsca nastąpiła ze względu na remont klasztornych krużganków.

Jak poinformowała Agnieszka Homan, właściciel restauracji udostępnił ją nieodpłatnie na organizowane 24 grudnia spotkanie dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Wigilię rozpocznie tradycyjne łamanie się opłatkiem, któremu przewodniczyć będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

„Uczestnicy wigilii będą mogli przy świątecznym stole skosztować czerwonego barszczu z uszkami, smażonego karpia z ziemniakami i surówką z kapusty i klusek z makiem. Będą też ciasta, owoce i napoje” – poinformowała Agnieszka Homan.

W paczkach świątecznych uczestnicy wieczerzy znajdą: konserwy mięsne, konserwę rybną, pasztet drobiowy, margarynę, cukier, ciastka, herbatę, chałkę drożdżową i owoce.

Podczas wieczerzy pomagać będzie około 50 wolontariuszy: młodzież z Centrum Wolontariatu Caritas, harcerze z ZHP i ZHR oraz siostry Albertynki.

Zaproszenia na wigilię będą rozdysponowane wśród osób bezdomnych i samotnych przez Kuchnię św. Brata Alberta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Organizacje wieczerzy dofinansowało miasto Kraków i wojewoda małopolski, a cześć żywności przekazała prywatna firma – właściciel sieci hurtowni spożywczych.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje Wigilię dla Bezdomnych i Samotnych od 1992 r. Początkowo odbywała się ona na Dworcu PKP w Krakowie, a potem, przez wiele lat w krużgankach klasztoru oo. Franciszkanów. Co roku przychodzi na nią około tysiąca osób. Dla każdego organizatorzy starali się zapewnić miejsce przy stole i paczkę z produktami żywnościowymi na okres Świąt Bożego Narodzenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl