Kraków: M. Wassermann zapowiada ogólnodostępne plaże i baseny nad Wisłą

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, „Kraków odwróci się do Wisły”. Przedstawiła m.in. plany budowy publicznych basenów, plaż i mariny oraz stałej wystawy budownictwa energooszczędnego.

Małgorzata Wassermann podczas wtorkowego briefingu prasowego przedstawiła swój program dotyczący zagospodarowania bulwarów wiślanych w Krakowie.

„Mam wrażenie, ale też (ma je) wielu krakowian, że walory i możliwości, które daje Wisła są przez miasto Kraków niewykorzystywane, albo wykorzystywane w bardzo niewielkim zakresie, a przecież jest możliwość, żebyśmy uczynili z tego wielki atut dla naszego miasta, wielką atrakcję dla mieszkańców – stąd nasz pomysł >>odwróćmy miasto do Wisły<<„ – mówiła kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Zapewniła, że jej wizja zagospodarowania bulwarów wiślanych jest dopracowana technicznie i finansowo. Przy jej tworzeniu – zaznaczyła – korzystano ze sprawdzonych rozwiązań, wdrożonych z powodzeniem przez takie metropolie, jak: Paryż, Praga, Bruksela czy Rzym. Tereny, gdzie miałyby powstać proponowane projekty, obejmują praktycznie całe miasto, od toru kajakowego „Kolna” w okolicach Tyńca, po tzw. lasek mogilski w Nowej Hucie.

Wśród propozycji na zagospodarowanie brzegów Wisły przedstawionych przez Małgorzatę Wassermann jest 8-10 ogólnodostępnych plaż z basenami, ze strefą rekreacyjną z placami zabaw, alejkami dla rowerzystów i rolkarzy oraz małą gastronomią.

„Jeśli zostanę prezydentem, to mam taki ambitny plan, ale według fachowców możliwy do zrealizowania, aby pierwszy taki basen powstał już w przyszłym roku” – zapowiedziała kandydatka.

Przy bulwarach na Zabłociu – mówiła – miałaby powstać nowoczesna marina z siedzibami policji, WOPR, szkółkami żeglarskimi, warsztatami szkutniczymi i sklepami wodniackimi.

„Uważam że Kraków stać na to, żeby mieć piękną marinę z prawdziwego zdarzenia” – oceniła.

Na terenach zalewowych w Nowej Hucie Małgorzata Wassermann zapowiedziała utworzenie stałej wystawy budownictwa energooszczędnego, na której byłyby prezentowane wzorcowe budynki.

„To projekt budujący pozytywny wizerunek i prestiż Krakowa, jako miasta nauki i innowacyjności” – oceniła kandydatka.

Według niej, wystawa taka przyniesie miastu „prestiż i możliwość przyciągnięcia wielu wspaniałych konstruktorów”. Polityk zapowiedziała, że chciałaby, aby obiekt organizował krajowe i międzynarodowe wystawy i konkursy.

Radny miasta Krakowa Mariusz Kękuś, który doradza kandydatce w kwestii zagospodarowania bulwarów wiślanych ocenił, że „bulwary wiślane w wydaniu (obecnego prezydenta miasta) Jacka Majchrowskiego są nudne, niebezpieczne, bo niedoświetlone, są martwe”.

„Możemy mieć tylko żal do pana prezydenta, że przez te 16 lat nic w tym kierunku nie zrobił” – powiedział Mariusz Kękuś.

Jego zdaniem mieszkańcy Krakowa mają oczekiwanie, żeby mieć miejsce do wypoczynku, rekreacji, ale może to być też miejsce, które bardzo chętnie będą odwiedzali turyści.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl