Pierwsi świadkowie staną przed komisją śledczą ws. Amber Gold w listopadzie

W pierwszej dekadzie listopada rozpoczną się przesłuchania świadków przed komisją śledczą ws. Amber Gold – poinformowała jej szefowa poseł Małgorzata Wassermann.

Polityk dodała, że planowane jest również przesłuchanie przez komisję twórców Amber Gold: Marcina i Katarzyny P. w Gdańsku.

Dziś odbyło się kolejne zamknięte posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Po jego zakończeniu poseł Małgorzata Wassermann poinformowała, że „ustalono szereg bardzo istotnych kwestii”.

Przegłosowaliśmy kolejne wnioski dowodowe, zakończyliśmy wybór stałych doradców komisji oraz ustaliliśmy kwestie tego, jak komisja powinna pracować – powiedziała.

Dodała, że posłowie komisji zapoznali się też z ustaleniami po jej spotkaniu z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku. Spotkanie to odbyło się przed dwoma tygodniami.

Mamy zapewnienie ze strony sądu co do współpracy na każdym możliwym polu. W dużej części ustalenia dotyczyły zarówno akt Sądu Okręgowego w Gdańsku, jak i kwestii przesłuchania oskarżonych, czyli małżeństwa P. – wskazała poseł Wassermann.

Kolejne posiedzenie komisji śledczej zaplanowano na 19 października. Wówczas członkowie komisji mają przedstawić wstępne propozycje dotyczące listy świadków. Jak zaznaczyła Wassermann, na tym posiedzeniu powinien zostać przyjęty wstępny harmonogram przesłuchań.

RIRM/PAP

drukuj