W Jaśle odwołano alarm; pogotowie przeciwpowodziowe w trzech powiatach

W środę w Jaśle (Podkarpackie) odwołano stan alarmu powodziowego. „O godz. 15.00 starosta odwołał też w Jaśle pogotowie przeciwpowodziowe” – powiedział PAP Kazimierz Wiszniewski z jasielskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wiszniewski dodał, że „w związku z zapowiadanymi opadami deszczu mimo odwołania stanów zagrożenia dla Jasła pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego nadal monitorują sytuacje”.

W środę po południu na Podkarpaciu pogotowie przeciwpowodziowe obowiązywało w powiatach przeworskim, mieleckim i strzyżowskim oraz w gminach Miejsce Piastowe, Jedlicze i Krościenko Wyżne w pow. krośnieńskim.

Jak poinformował po południu zespół prasowy wojewody podkarpackiego, na Wisłoce pomiędzy wodowskazem w Krajowicach k. Jasła a Mielcem „występują wahania poziomu wody w stanach około alarmowych”. Wody Wisłoki nie powodują jednak podtopień.

Z kolei na Wisłoku od Krosna do ujścia tej rzeki do Sanu „występują wahania poziomu wody z nieznacznym  przekroczeniem stanów ostrzegawczych”. Wody Sanu nie przekroczyły stanu ostrzegawczego.

W związku z dalszymi opadami deszczu od godzin popołudniowych w środę w górnych biegach Wisłoki i Wisłoka spodziewane są ponowne wzrosty stanów wody. Jednak nie powinny już one przekroczyć kulminacji z ostatniej nocy.

Od wtorkowego wieczoru, kiedy rozpoczęły się opady deszczu, w regionie zanotowano przeszło 230 interwencji straży pożarnej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl