fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

Kraków: II Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

Do krakowskiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybyli dziś uczestnicy II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych. Spotkanie jest skierowane do wszystkich rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje pociechy – zarówno te narodzone, jak i nienarodzone.

Pielgrzymka rozpoczęła się w południe w bazylice modlitwą Regina Caeli i Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. prof. Janusza Mastalskiego, ordynariusza pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Po eucharystii zaplanowano nabożeństwo zawierzenia zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Piotr Guzdek, koordynator ds. pogrzebów dzieci martwo urodzonych Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie, zachęca rodziny do wzięcia udziału w nabożeństwie.

– Jest to bardzo wyjątkowe nabożeństwo połączone między innymi z litanią do Wszystkich Świętych, by przywołać patronów zmarłych dzieci. Rodzice otrzymują także płomień Miłosierdzia, czyli światło z paschału symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego. Rodzice otrzymują także specjalny akt zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdziu specjalnie przygotowany i zatwierdzony przez krakowską kurię – wyjaśnia Piotr Guzdek.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie wraz z Duszpasterstwem Rodziców Dzieci Utraconych oraz Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Patronat nad pielgrzymką objął ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl