fot. flickr.com

Austria: wypadek autokaru z polską wycieczką szkolną

W sobotę około 3.00 nad ranem niedaleko Wiednia doszło do wypadku polskiego autokaru. Wszystkie dzieci poszkodowane zostały już wypisane ze szpitala, a ci, którzy nie zostali poszkodowani, kontynuują podróż – poinformował dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala. Bez większych obrażeń zostały wypisane z placówki. Około godz. 9 przyjechał nowy autobus i grupa kontynuuje podróż” – poinformowała PAP rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara.

Jak podało w sobotę radio RMF FM, autobusem jechała młodzież ze szkoły podstawowej w Żarkach na Śląsku. Do wypadku doszło na autostradzie A2, na wysokości Baden. Poinformowano, że „pojazd uderzył prawym frontem w naczepę ciężarówki jadącej w tym samym kierunku, w stronę Grazu pasem po prawej stronie”.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział dziennikarzom, że „wszystkie dzieci poszkodowane w tym wypadku po badaniu zostały wypisane ze szpitala, a uczestnicy tego wyjazdu, którzy nie byli poszkodowani i hospitalizowani kontynuują podróż”.

Jego zdaniem „pozytywne wieści z Austrii dają nadzieję, że przewoźnik – firma autokarowa z Krakowa – zabezpieczył dalszą podróż” i – jak dodał – „możemy liczyć na to, że ci uczniowie spędzą już czas bezpiecznie, czego im życzymy”.

PAP/RIRM

drukuj