fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Kraków: całonocna modlitwa – „24h dla Pana”

„24h dla Pana”, to inicjatywa całodobowej modlitwy w nocy z piątku na sobotę, prowadzonej przez duszpasterstwa akademickie w czterech krakowskich świątyniach. Do modlitwy zachęca wiernych metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski – informuje portal Archidiecezji Krakowskiej.

„24h dla Pana” to wydarzenie powstałe z inicjatywy papieża Franciszka. W opublikowanej w 2015 roku bulli „Misericordiae vultus” papież poprosił, aby w każdej diecezji w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu organizować w diecezjach całodobowe czuwania modlitewne.

W Krakowie wyznaczono cztery kościoły, w których przez całą dobę będzie można uczestniczyć w modlitwach. Są to: bazylika franciszkanów przy ulicy Franciszkańskiej, kościół Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, kościół Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przy ulicy Misjonarskiej oraz kościół św. Brata Alberta przy ulicy Dywizjonu 303.

W wyznaczonych świątyniach odbywać się będą modlitewne czuwania, nabożeństwa i adoracje, prowadzone przez młodzież z duszpasterstw akademickich. Przez całą dobę istnieje w nich także możliwość spowiedzi.

Szczegółowe informacje o inicjatywie „24h dla Pana” podaje portal Internetowy Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w tym wydarzeniu w specjalnym słowie skierowanym do diecezjan. Zwraca uwagę, że w tym roku inspiracją dla wiernych będą słowa Psalmu 130 – „Ty udzielasz przebaczenia”. Przypomina także słowa papieża, który podkreśla, jak ważny dla chrześcijan jest taki święty czas powtórnej okazji do tego, by „żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”.

„Ojciec Święty pragnie, byśmy spojrzeli nie tylko na naszą grzeszność, ale przede wszystkim na wielkość Bożej przebaczającej miłości. W tegorocznym orędziu na Wielki Post papież pisze bowiem: +Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać+” – zaznacza ksiądz arcybiskup.

Piątkowej Eucharystii o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – na rozpoczęcie akcji „24h dla Pana”, będzie przewodniczył ks. bp Damian Muskus OFM. Zwieńczeniem wydarzenia będzie sobotnia Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca – o godz. 19.00 w bazylice ojców franciszkanów w Krakowie.

PAP/RIRM

drukuj