Kraków: 65. rocznica urodzin śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W najbliższą środę, 18 czerwca przypada 65. rocznica urodzin śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Centralne obchody uroczystości odbędą się w Katedrze Wawelskiej w Krakowie.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną o godz. 17.30 w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu. Tuż po niej nastąpi przemarsz na Plac im. ojca Adama Studzińskiego, gdzie odbędzie się krótka część artystyczna połączona z okolicznościowymi przemówieniami.

Krakowskie uroczystości mają charakter wspomnienia śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie są manifestacją polityczną – zaznacza poseł Andrzej Adamczyk, prezes PiS w okręgu krakowskim. „Prezydent Lech Kaczyński czynił olbrzymie wysiłki, aby państwo polskie było silnym państwem środkowej Europy” – tak śp. prezydenta wspomina poseł Adamczyk.

Śp. Lech Kaczyński był prezydentem prowadzącym dynamiczną i ofensywną politykę państwa polskiego. Każdego dnia wzmacniał pozycję państwa. Czynił olbrzymie wysiłki, aby Polska była bezpieczna. Możemy być dumni z jego dzieła. Możemy być dumni, kiedy nie bacząc na niebezpieczeństwa udał się do Gruzji. Możemy być dumni i byliśmy dumni, kiedy z inicjatywy prezydenta Kaczyńskiego powstało poruszenie, które zablokowało interwencję Rosjan w Gruzji, które wstrzymało Rosjan przed tym, co niedawno stało się na Ukrainie. Byliśmy dumni, kiedy w Parlamencie Europejskim walczył o sprawy polskie. Byliśmy dumni, kiedy tworzył porozumienia międzynarodowe, których celem było wzmocnienie pozycji Polski w Europie i na świecie. Byliśmy dumni, kiedy rozmawiał z Amerykanami, jak równy z równym o potrzebie zabezpieczenia militarnego wschodniej rubieży Unii Europejskiej – podkreślał poseł Andrzej Adamczyk.

Dzisiaj rzeczywistość potwierdziła, że wszystkie starania podejmowane przez prezydenta Kaczyńskiego, a zaniedbane przez jego następcę i rząd, były niezbędne i potrzebne – zaznaczał poseł.

W krakowskich uroczystościach uczestniczył będzie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz parlamentarzyści PiS. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą flag państwowych.

***

Harmonogram krakowskich uroczystości

Plac O. Studzińskiego

– 17.00 – film „Niosła go Polska” – część 1.

Bazylika archikatedralna na Wawelu

– 17.30 – 18.30 – Msza Święta

– 18.30 – 19.00 – przemarsz uczestników na plac (indywidualny)

Plac O. Studzińskiego

–  ok. 19.00 – powitanie przybyłych i odśpiewanie hymnu państwowego

– po hymnie – laudacja o Lechu Kaczyńskim

–  przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

– ok. 19.45 – zakończenie uroczystości

zaproszenie_18_czerwca

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl