fot. PAP/Wojtek Jargiło

Wicepremier J. Sasin: Tworzy się społeczny komitet budowy pomnika śp. L. Kaczyńskiego w Lublinie 

W Lublinie ma powstać pomnik śp. prezydenta L. Kaczyńskiego. Utworzenie społecznego komitetu, który będzie inicjował działania w tej sprawie, zapowiedział dziś na konferencji prasowej w tym mieście wicepremier Jacek Sasin.  

Wicepremier i minister aktywów państwowych poinformował, że odbędzie się zbiórka publiczna na budowę pomnika, by było to dzieło jak największej liczby mieszkańców Lubelszczyzny. Politycy i działacze PiS z regionu liczą na wsparcie i dialog z władzami miasta.

Chcemy upamiętnić wielkiego Polaka i ukazać rolę, jaką w najnowszej historii Polski spełnił śp. prezydent Lech Kaczyński – zaznaczył Jacek Sasin.

10 lat od tragedii smoleńskiej to najwyższy czas, by upamiętnić w ten sposób m.in. związki śp. prezydenta z Lublinem – dodał.

– Jesteśmy absolutnie przekonani, że Polska nie byłaby dzisiaj Polską suwerenną, niepodległą, która potrafi dbać o własne prawa i może zapewnić te prawa obywatelom, gdyby nie śp. prezydent Lech Kaczyński. Działał on nie tylko na rzecz odzyskania suwerenności i niepodległości, ale chciał, by była Polską sprawiedliwą, solidarną, czułą na oczekiwanie wszystkich jej obywateli. Pragnął, by Polska zapewniła wszystkim godne warunki życia. To są te wartości, które dziś realizujemy. To one kształtują współczesną Rzeczpospolitą. Chcemy, aby ten pomnik to wszystko przypominał  – powiedział Jacek Sasin.

Monument miałby stanąć w pobliżu dworca głównego PKP Lublin.

Pomniki upamiętniające tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego znajdują się już m.in. w Szczecinie, Radomiu i Warszawie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl