J. Sasin: kandydat PiS na prezydenta Warszawy – po 10 kwietnia

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie ogłoszony po 10 kwietnia – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, kandydaturami, które „leżą na stole” są: Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski.

Jacek Sasin powiedział w Polskim Radiu 24, że wybór kandydata na prezydenta stolicy zostanie dokonany pomiędzy: szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

„Ta decyzja jeszcze przed nami, ona rzeczywiście jest tuż tuż, to już za chwilę się stanie. To jest kwestia – nie chcę mówić dni – bo myślę, że może troszkę dłuższy czas, ale naprawdę bardzo niewielu tygodni” – poinformował Jacek Sasin.

„Myślę, że do wiosny wszystko będzie ogłoszone (…) myślę, że to będzie po 10 kwietnia, że te decyzje zapadną i zostaną ogłoszone” – dodał.

Zapewnił, że PiS bardzo poważnie podchodzi do wyborów samorządowych.

„Nie chodzi o to, żeby wskazać jakiegokolwiek kandydata w tej chwili i mieć to niejako odhaczone. Chodzi o to, żeby wybrać takich kandydatów, którzy mają rzeczywiście szansę realnie w tych dużych miastach powalczyć o zwycięstwo” – podkreślił Jacek Sasin.

„Zdajemy sobie sprawę, że duże miasta, szczególnie Warszawa, to nie są miejsca sprzyjające do zwycięstwa (dla) kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, że tutaj te sympatie liberalne są bardzo mocne, a szczególnie w Warszawie, ale to nie oznacza, że w Warszawie kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie może wygrać” – przekonywał.

„Wiemy, że może wygrać; wskazują na to również badania, że ta walka będzie walką wyrównaną i dlatego musimy wskazać bardzo odpowiedzialnie kandydata – takiego, który ma największe szanse tę walkę pozytywnie rozstrzygnąć na korzyść Prawa i Sprawiedliwości” – zaznaczył Jacek Sasin.

Jak dodał, „kandydaci nie są dzisiaj jakąś tajemnicą – w jakiej grupie się obracamy – są to Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski”.

„To są te kandydatury, które od dłuższego czasu są, leżą na stole i myślę, że tutaj nie będzie jakiegoś wielkiego zaskoczenia, że raczej wśród (…) tej grupy należy szukać kandydata” – zapewnił.

Podkreślił, że kierownictwo PiS rozważa też kandydatów w innych dużych miastach.

„Nie chcę powiedzieć, że mamy zawrót głowy od nadmiaru dobrych kandydatów, ale w każdym z tych miast jest po kilku kandydatów, którzy mogliby w tych wyborach, naszym zdaniem, wystartować” – mówił Jacek Sasin.

„No i trzeba dokonać wyboru – jak mówię: rozstrzygnięcie niedługo” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl