PiS podsumowało trzy lata rządów

Prawo i Sprawiedliwość podsumowało dziś trzy lata swoich rządów. „Wypełniliśmy nasze zobowiązania wyborcze; zapraszamy opozycję do współpracy” – mówił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Praca dla rozwoju gospodarczego, praca dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i poczucia stabilności Polaków – tak trzy lata rządów PiS podsumowuje premier Mateusz Morawiecki.

– Chcemy Polski dumnej i ambitnej. Polski, która będzie tworzyła warunki do spełnienia marzeń i aspiracji wszystkich naszych rodaków. Aspiracji, które wiążą się z rozwojem technologii, z innowacyjnością, z godnymi miejscami pracy. Polski dla wszystkich – wskazuje w spocie premier RP.

Rząd trzy lata działalności posumował dziś podczas konferencji „Praca dla Polski”.

– To jest rocznica rozliczeń, gdzie wyborcy rozliczają nas – rząd, między innymi. I my się temu rozliczeniu chcemy poddać. I chcemy pokazać, że my, według większości miar, wypełniliśmy nasze zobowiązania wyborcze; staraliśmy się wszędzie zachować naszą wiarygodność; wrzuciliśmy w gospodarce piąty bieg – mówił Mateusz Morawiecki.

Trzy lata rządów PiS to rekordowe niskie bezrobocie na poziomie 5,9 procent, stabilny wzrost gospodarczy, rekordowe wpływy do budżetu z tytułu uszczelnienia systemu podatkowego – aż 50 mld złotych – i najniższy w historii deficyt budżetowy. Dla firm wprowadzono ponad 100 zmian. W ramach konstytucji dla biznesu nasze przedsiębiorstwa w ciągu 10 lat zaoszczędzą 7 mld złotych. Na wsparcie mogą liczyć również małe i średnie przedsiębiorstwa. Rząd wprowadził m.in najniższy w Europie CIT na poziomie 9 procent, a także „Mały ZUS”.

–  Na tym mi najbardziej zależy żeby Polacy zaczęli wkrótce już żyć na poziomie europejskim – podkreślał premier.

Minione trzy lata były czasem wspierania polskich rodzin. Prawie 2,5 mln rodzin korzysta z programu Rodzina 500 plus. Rząd wydał blisko 1,5 mld zł na program Dobry Start. Jest także 70 proc. więcej miejsc w żłobkach niż w 2015 roku – dzięki programowi Maluch plus.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1068830990259363840

–   Dużo udało się zrobić. (…) Jestem dumna z tego i cieszę się, że dzisiaj polskie rodziny mogą ze spokojem się przygotować do Świąt, Że nie braknie prezentów pod choinką dla dzieci. Że nasze programy prospołeczne, prorodzinne po prostu dały szansę (…) wielu rodzinom na normalne, godne życie – mówiła wicepremier ds. społecznych Beata Szydło.

Bardzo ważne jest także budowanie wspólnoty. Polacy obudzili w sobie ducha wspólnoty, co pokazały obchody stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Polska w świecie pełnym zagrożeń i relatywizmu wartości tego patriotyzmu bardzo potrzebuje – podkreślał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

– Naród, który staje się prawdziwą solidarną wspólnotą, zdecydowanie zwiększa swoje szanse rozwojowe – zaznaczył wicepremier Gliński.

Wszystkie nasze działania służą temu, aby powstrzymać wypływ talentów z Polski – mówił wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

– W gospodarce (…) zawsze chodzi o człowieka. Z myślą o konkretnych ludziach, z myślą o polskich rodzinach, planowaliśmy cały szereg działań, które zbudują pomost pomiędzy światem nauki a światem gospodarki – akcentował Jarosław Gowin.

Dlatego rząd stawia na innowacyjność. Środki na badania i rozwój wzrosły o prawie 15 procent.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl