fot. polskieradio.pl

J. Sasin: Ministerstwo Aktywów Państwowych ma przyczynić się do rozwoju Polski

Nie powracamy do dawnego ministerstwa skarbu, tylko zmieniamy filozofię i budujemy nowy resort, który ma przyczynić się do rozwoju Polski – powiedział o Ministerstwie Aktywów Państwowych wicepremier i szef tego resortu Jacek Sasin. Obecnie minister prowadzi rozmowy z prezesami największych spółek Skarbu Państwa.

Trwają szczegółowe prace nad Ministerstwem Aktywów Państwowych. Potrzebne są zmiany prawne – powiedział szef budowanego resortu wicepremier Jacek Sasin.

– Celem jest to, co było celem Ministerstwa Skarbu Państwa, czyli dobre nadzorowanie tego, co się dzieje w Spółkach Skarbu Państwa. Doszedł do tego cel niezwykle ważny, a może nawet dominujący – cel wykorzystania potencjału tych spółek i majątku, który ma państwo, w celu przyspieszonego rozwoju – wskazał minister aktywów państwowych.

Obecnie minister Sasin spotyka się z prezesami spółek. Rozmawia o bieżących problemach, ale i szansach na rozwój. To nie powrót starego resortu, ale budowa nowego systemu zarządzania największymi spółkami Skarbu Państwa – zaznaczył minister.

– Chcemy wykorzystywać ten potencjał. On jest duży. Spółki mają się w większości dobrze, dużo lepiej niż za rządów naszych poprzedników, wytwarzają duży zysk. Ten zysk może być wykorzystany rzeczywiście w celu wspólnych przedsięwzięć dla rozwoju – powiedział Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych zapowiedział, że rząd chce doprowadzać do konsolidacji niektórych spółek. Obecnie toczy się proces połączenia dwóch dużych spółek paliwowych – Orlenu i Lotosu.

 

TV Trwam News

drukuj