fot. PAP/Artur Reszko

Min. J. Sasin: Polska Wschodnia była pozbawiona infrastruktury w postaci dróg ekspresowych, autostrad czy nowoczesnych linii kolejowych. To się radykalnie zmieniło w ciągu ostatnich 8 lat

Minister aktywów państwowych, Jacek Sasin, wskazał, że fundamentem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest stworzenie mechanizmów, które pozwolą rozwijać się Polsce w sposób równomierny. Podczas konferencji w Białymstoku polityk mówił o szansach rozwoju Polski Wschodniej.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1706264457129640154

Jacek Sasin powiedział, że jego formacja odrzuciła model PO-PSL polegający na wspieraniu metropolii, których rozwój miał promieniować na pozostałe regiony. Ten system – jak dodał minister – okazał się całkowicie niewydolny i doprowadził do pogłębienia różnic w kraju dotyczących m.in. infrastruktury komunikacyjnej.

– Jeśli jeszcze 8 lat temu popatrzylibyśmy na mapę Polski, na której byłyby zaznaczone drogi ekspresowe, autostrady i linie kolejowe, to wschodnia Polska w wyraźny sposób odbiegała gęstością tych inwestycji od Polski Zachodniej czy Polski Centralnej. Polska Wschodnia była właściwie pozbawiona tej infrastruktury. To radykalnie się zmieniło w ciągu ostatnich 8 lat. Podjęliśmy wielkie inwestycje realizowane bezpośrednio przez organy państwa – zaznaczył minister.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1706267954176819548

Szef resortu wskazał, że tylko z trzech programów: budowy dróg lokalnych, inwestycji lokalnych czy inwestycji strategicznych do samorządów na Podlasiu wpłynęło przeszło 4,5 mld złotych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl