fot. tv trwam

Wicepremier J. Sasin: Kongres programowy PiS odbędzie się, gdy sprecyzujemy propozycje programowe

Kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w momencie, kiedy sprecyzujemy propozycje programowe, nad którymi obecnie pracujemy – zapowiedział wicepremier Jacek Sasin.

Nowy wicepremier Jacek Sasin pytany dziś w Radiowej Jedynce o to, jakie czekają go zadania, powiedział, że nie należy spodziewać się żadnych nowości. Rząd z powołanymi ministrami będzie rządem kontynuacji – wyjaśnił wicepremier.

– To, co w najbliższym czasie nas czeka, to przede wszystkim zapowiadane jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ustawy podatkowe. Te ustawy, które są częścią tzw. „piątki Jarosława Kaczyńskiego”, obniżenie PIT-u z 18 na 17 proc.  dla wszystkich pracujących, płacących ten podatek w pierwszej skali podatkowej oraz zerowy PIT dla osób młodych – wskazał Jacek Sasin.

Wicepremier dodał, że na pewno w ostatnich miesiącach pracy rząd nie zwolni ani na chwilę.

Jacek Sasin został również zapytany o kongres programowy PiS, na którym mają zostać przedstawione zadania na kampanię wyborczą i ewentualną drugą kadencję rządów.

– Ponieważ zawsze pracujemy w oparciu o to, co słyszymy od ludzi (z natury rzeczy nie jest to taki proces z dnia na dzień), kongres programowy będzie wtedy, kiedy te propozycje będą już sprecyzowane – zaznaczył Jacek Sasin.

Wicepremier odniósł się także do kwestii podnoszenia wieku emerytalnego Polakom. Sasin uważa, że to zła decyzja, dlatego PiS z całą stanowczością wycofało się z tej drogi i nie ma zamiaru nic w tej sprawie zmieniać.

TV Trwam News/RIRM

drukuj