[TYLKO U NAS] J. Sasin: Bez wymiany klasy politycznej Europa nie wyjdzie z błędnego koła ws. migrantów

Bez wymiany klasy politycznej Europa nie wyjdzie z błędnego koła ws. migrantów – tak o obecnej polityce Unii Europejskiej dotyczącej imigrantów wypowiedział się w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam poseł PiS Jacek Sasin.

– W Szwecji, w ciągu ostatnich 30 lat, ilość gwałtów wzrosła 10-cio krotnie, a 3/4 sprawców to właśnie muzułmanie. To element wojny kulturowej (…) pomiędzy tradycyjną kulturą europejską a kulturą najeźdźców, bo ja traktuję to, co się dzieje, jako najazd muzułmański na Europę, najazd kulturowy. Pamiętajmy, że w tradycji tych ludów – ludów Wschodu – gwałty, przemoc seksualna wobec kobiet to element wojny, kulturowego podboju – wskazał poseł PiS.

Politycy europejscy muszą wiedzieć, że ich polityka prowadzona od dziesięcioleci zbankrutowała dodał.

Oni chcą nas dzisiaj przekonać, że pomiędzy tą polityką a tym, co dzieje się w Europie, nie ma związku, bo jeśli społeczeństwa dostrzegłyby ten związek, to tych wszystkich polityków powinny wyrzucić na śmietnik historii. Ludzie powinni dzisiaj głosować i wybierać zupełnie innych przywódców, a panią Merkel, pana Macrona i tych wszystkich, którzy w dalszym ciągu opowiadają się za kontynuacją tej polityki otwartych drzwi, odesłaliby na zieloną trawkę. Oni się tego panicznie boją, dlatego będą robić wszystko, żeby pokazać, że tu nie ma związku. A przecież ten związek jest oczywisty – podkreślił Jacek Sasin.

To jest wielki błąd polityków, całej politycznej klasy europejskiej. Moim zdaniem, bez wymiany tej klasy politycznej Europa z tego błędnego koła nie wyjdzie – wskazał poseł PiS.

– Trzeba sobie powiedzieć kilka rzeczy, które w dalszym ciągu do dużej części polityków europejskich – tego establishmentu europejskiego – nie docierają. Po pierwsze, wśród tych ludzi, którzy docierają do Europy, tych uchodźców z północnej Afryki, a właściwie emigrantów z północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu, odsetek rzeczywistych uchodźców jest naprawdę znikomy. W większości są to ludzie, którzy przybywają do Europy nie dlatego, że ich prześladują w ich kraju, tylko dlatego, że szukają tutaj lepszego życia. Uznając ich wszystkich za uchodźców, moglibyśmy za chwilę w Europie przyjąć wszystkich mieszkańców Bliskiego Wschodu czy Afryki, czy nawet dalszych krajów Azji Środkowej, bo demokracja w wymiarze europejskim tam nie istnieje, czyli można uznać, że wszędzie tam panują dyktatury – powiedział Jacek Sasin.

Ktoś zawinił, więc niech ktoś poniesie dzisiaj konsekwencje – apelował gość programu „Polski punkt widzenia”.

Niech dzisiaj Angela Merkel zamiast mówić o naciskach i o tym, że trzeba zmusić kraje takie jak Polska do przyjęcia emigrantów – cały czas to przebrzmiewa w jej wypowiedziach – niech się zastanowi, co Niemcy mogłyby zrobić, żeby chociażby zorganizować ewakuację tych nielegalnych emigrantów z powrotem do krajów, z których przybyli. To byłby właściwy kierunek – wskazał polityk.

Całość programu „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam z udziałem posła PiS Jacka Sasina można zobaczyć [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl