fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Senat o nadaniu KSAP imienia Lecha Kaczyńskiego

Senat zbiera się dziś na dwudniowym posiedzeniu. Izba zajmie się m.in. ustawą o nadaniu Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej to państwowa szkoła kształcąca urzędników służby cywilnej oraz kadr wyższych urzędników dla administracji.

Rządowa propozycja, nad którą pochylą się senatorowie zakłada, że uczelnia będzie nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Celem inicjatywy jest uczczenie Lecha Kaczyńskiego oraz przypomnienie jego dorobku. To idealny patron dla szkoły o takim profilu – wskazuje senator Jan Maria Jackowski.

– W całej swojej działalności i naukowej i publicznej był przede wszystkim państwowcem. Bardzo leżało mu na sercu dobro państwa polskiego. W tej swojej działalności kierował się dobrem państwa – podkreślił Jan Maria Jackowski.

Śp. prezydent Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 roku wraz z 95 innymi osobami w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Przeciwko inicjatywie podczas procedowania ustawy w Sejmie opowiedzieli się posłowie Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej.

RIRM

drukuj