Pierwsze ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej 14 listopada?

Najprawdopodobniej 14 listopada odbędą się pierwsze ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Z informacji stacji RMF FM wynika, że tego dnia ma zostać otwarty sarkofag pary prezydenckiej: Lecha i Marii Kaczyńskich. Prokuratura Krajowa na razie nie komentuje tej informacji.

Poseł Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który zginął pod Smoleńskiem, mówi, że choć ekshumacje będą trudnym czasem dla rodzin, to muszą być one przeprowadzone.

– To jest rzecz całkowicie niezbędna dla prowadzonego śledztwa. Pomimo bólu, pomimo niepokojów i obaw – to musi być przeprowadzone. To jest to, czego nie dokonała prokuratura wojskowa, czego nie dopilnował rząd pana Tuska, pani Kopacz, kiedy lekceważyli nasze uwagi, nasze prośby. Złożony przeze mnie wniosek o ekshumacje leżał 5 lat i został odrzucony. Dzisiaj muszę przeżywać to powtórnie po 5 latach. Nie jest to łatwe, ale niezbędne i konieczne. Z mojej strony nie będzie żadnych przeszkód ani sprzeciwów – podkreśla Andrzej Melak.

W trzecim tygodniu listopada mają zostać przeprowadzone jeszcze co najmniej cztery ekshumacje: w Warszawie i Lublinie. Z informacji medialnych wynika, że do końca roku przeprowadzone będą wszystkie, czyli 83 ekshumacje.

10 kwietnia 2010 r. w tragedii pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl