fot. pixabay.com

KPRM: Polska znaczącym beneficjentem budżetu UE

Polska będzie mogła otrzymać z wieloletnich ram finansowych (WRF) oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy (EIO) 617 mld zł w formie dotacji oraz 152 mld zł w formie niskoprocentowych pożyczek – podało w piątek na Twitterze KPRM. Polska znaczącym beneficjentem budżetu UE – dodano.

„Polska otrzyma ponad 770 mld złotych z Unii Europejskiej” – napisała w piątek na Twitterze Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

KPRM przekazało, że Polska będzie mogła otrzymać z WRF oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy (EIO): 617 mld zł w formie dotacji oraz 152 mld zł w formie niskoprocentowych pożyczek.

„Polska znaczącym beneficjentem budżetu UE. Polska będzie mogła otrzymać z WRF oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy (EIO) ok. 139 mld euro w formie dotacji oraz 34 mld euro w pożyczkach (w cenach bieżących)” – czytamy na Twitterze.

Na szczycie UE w Brukseli doszło w czwartek do porozumienia ws. kolejnego unijnego budżetu i funduszu odbudowy. Premier Mateusz Morawiecki wskazał we wpisie na Facebooku, że Polska otrzyma 770 mld zł, a pieniądze te są bezpieczne, bo mechanizm warunkowości został ograniczony bardzo precyzyjnymi kryteriami, zawartymi w konkluzjach Rady Europejskiej. Szczyt zakończył się w piątek.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl