Korea Płn.: z fabryki w Pjongjangu wywieziono kilka pocisków nuklearnych

Z zakładów badawczo-rozwojowych na północy Pjongjangu (Korea Północna) wywieziono pociski batalistyczne. Kolejnych prowokacji ze strony reżimu spodziewa się Korea Południowa. O sprawie informują południowokoreańskie media.

Pociski wywieziono z zakładów badawczo-rozwojowych w północnej części Pjongjangu. Nie doprecyzowano jednak, kiedy i dokąd rakiety zostały przeniesione. Doniesień mediów nie chce komentować resort obrony Korei Południowej.

To właśnie służby wywiadowcze Seulu i Stanów Zjednoczonych miały odkryć nowe działania podejmowane przez Pjongjang. Korea Południowa nie wyklucza kolejnych prowokacji ze strony Korei Północnej. Taka może mieć miejsce np. 10 października, w rocznicę założenia Partii Pracy Korei czy 18 października – w dniu krajowego zjazdu Komunistycznej Partii Chin.

Za dyplomatycznym rozwiązaniem w sprawie testów nuklearnych na Półwyspie Koreańskim opowiada się społeczność międzynarodowa. Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie zaostrzyła sankcje nałożone na Pjongjang. Nowe restrykcje przewidują ograniczenie dostaw paliwa i zakaz eksportu tekstyliów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj