USA i Japonia chcą nadal współpracować na rzecz denuklearyzacji Korei Północnej

Stany Zjednoczone i Japonia chcą nadal współpracować na rzecz denuklearyzacji Korei Północnej, utrzymując presję dyplomatyczną i gospodarczą na ten kraj. Taka deklaracja zapadła podczas spotkania wiceprezydenta USA Mike Pence’a i premiera Japonii Shinzo Abe.

Stany Zjednoczone cały czas oczekują od Korei Północnej całkowitej, sprawdzalnej i nieodwracalnej denuklearyzacji. W trakcie spotkania z premierem Japonii, wiceprezydent USA Mike Pence podkreślił, że Stany Zjednoczone nadal będą wywierać presję dyplomatyczną i ekonomiczną na Koreę Północną. W tej kwestii liczą na dalszą współpracę z Japonią. Podczas spotkania obaj politycy porozumieli się także w sprawie pogłębiania współpracy m.in. w dziedzinie energetyki i infrastruktury. Mike Pence wyraził również oczekiwanie, że Japonia zwiększy wydatki na swoją obronność i zmniejszy nadwyżki w handlu z USA. W ocenie amerykańskiego prezydenta, który wielokrotnie krytykował Japonię za jej nadwyżkę w handlu z USA, władze w Tokio traktują Stany Zjednoczone niesprawiedliwie, eksportując miliony samochodów rocznie do krajów Ameryki Północnej i jednocześnie blokując import amerykańskich aut i produktów rolnych. We wrześniu premier Japonii Shinzo Abe i prezydent Donald Trump zgodzili się na rozpoczęcie dwustronnych rozmów o wolnym handlu. Mają się one się rozpocząć na początku przyszłego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl