Konwencja Solidarnej Polski

W  Teatrze Dramatycznym w Warszawie trwa konwencja SP o bezpieczeństwie i walce z korupcją. Tematem spotkania będą m.in. program walki z korupcją i sytuacja Polski w Unii Europejskiej.

Posłowie Solidarne Polski będą dyskutować także o pakcie fiskalnym i budżecie Unii. Przedstawione będą także pomysły na zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego i socjalnego Polaków.

– Konwencja będzie wypełniona hasłami nie tylko antykorupcyjnymi, ale również szeroko rozumianej bezpiecznej Polski. Podczas tej konwencji Solidarna Polska zaprezentuje swój nowy program. Będzie on dotyczył uczciwej i bezpiecznej Polski. Z tym że słowo bezpieczeństwo będziemy rozumieli szerzej niż tylko sprawiedliwość na ulicach. Będziemy mówili również o bezpieczeństwie ekonomicznym. O tym że dzisiaj wielu Polaków ma problemy żeby zdążyć od pierwszego do pierwszego. Sprawne państwo potrafi zadbać również o tych najsłabszych – powiedział poseł Patryk Jaki, rzecznik SP.

Podczas spotkania politycy SP nawiążą do fatalnych rządów PO-PSL, które – jak dodał poseł Patryk Jaki – powinny odejść na śmietnik historii.

– Konwencja na tysiąc osób. Będzie to na pewno jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych stycznia. Jesteśmy przekonani że to kolejny etap w drodze do sukcesu Solidarnej Polski. Główne wystąpienie będzie miał lider tej partii Zbigniew Ziobro, ale również Beata Kempa, Ludwik Dorn, Tadeusz Tymański. Zaprezentują nowy program Solidarnej Polski po to, aby Polska była sprawiedliwszym krajem, żeby emeryci i osoby biedniejsze miały się lepiej. Będziemy również nawiązywali do fatalnych rządów Platformy Obywatelskiej
i PSL, które powinny odejść na śmietnik historii
– powiedział poseł Patryk Jaki, rzecznik SP.

SP zaprezentuje także pierwszy z serii planowanych na najbliższe miesiące spotów, które będą promować poprzez telewizję i internet inicjatywy klubu w zakresie bezpieczeństwa i walki z korupcją.

Posłowie SP zamierzają również – w ramach akcji „o uczciwą i bezpieczną Polskę” – ruszyć w teren; odwiedzą wyborców w regionach i będą przekonywać do swoich rozwiązań.

RIRM 

drukuj