fot. PAP/Paweł Supernak

Konwencja Kukiz’15 i europejskich sojuszników ugrupowania przed wyborami do PE

„Polska w Europie, Europa dla Polski” – to hasło wyborcze Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Warszawie w niedzielę odbyła się konwencja Kukiz’15 i europejskich sojuszników ugrupowania, m.in. włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd i chorwackiego Żywego Muru.

Równe szanse i równe prawa dla wszystkich państw w Europie. Nie może być tak, że Europę trzyma w garści Komisja Europejska – mówił lider ugrupowania Paweł Kukiz na konwencji wyborczej w Warszawie.

– Dziś w tej naszej walce, na naszej drodze kolejny bardzo ważny krok – wybory do europarlamentu, do których idziemy z hasłem „Polska w Europie, Europa dla Polski”. Nie ma chyba zbyt wielkiej potrzeby, by bardzo szczegółowo w tej chwili tłumaczyć to hasło. W nim zawiera się wszystko. W nim zawiera się przede wszystkim rzecz podstawowa – równe szanse, równe prawa dla wszystkich państw w Europie. Europę trzyma w garści Komisja Europejska, która tak naprawdę służy interesom dwóch państw, takiemu swoistemu małżeństwu Emmanuela Macrona z Angelą Merkel – podkreślił Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz przypominał też, że jego ugrupowanie łączy sojusz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd i chorwackim Żywym Murem, a także ugrupowaniami z Grecji, Finlandii i Estonii.

Podczas konwencji, zaprezentowano „jedynki” Kukiz’15 w wyborach do PE. Liderzy Kukiz‘15 i sojuszniczych ruchów omawiali też główne zagadnienia tzw. Manifestu Europejskiego. Jest to zbiór wspólnych postulatów antysystemowych ugrupowań.

RIRM

drukuj